Charytatywny bal karnawałowy dla dzieci Luksemburg-Neudorf

Ach, co to był za Bal !!!

Pierwszy bal na rzecz podopiecznych Stowarzyszenia Lux Cordis jest już wspomnieniem. Ale pobalowe emocje na pewno pozostaną na długo w pamięci uczestników.

Tańce i zabawy

Włożyliśmy wiele starań w przygotowania, pragnąc by wszystkie dzieci tak licznie przybyłe na bal – od najmłodszych, po najstarsze, mogły atrakcyjnie spędzić niedzielne popołudnie. I chyba nam się udało!

Występ klaunów

Piniatas

Nie zapomnieliśmy także o rodzicach, z których wielu odwiedziło specjalnie dla nich przygotowana „kawiarenkę”.
Bal był również znakomitą okazją do świętowania Dnia Wiedzy o Wrodzonych Wadach Serca.
Kwota przekazana naszemu Stowarzyszeniu, przeszła najśmielsze oczekiwania! Ponad 3.500 euro!!!!
Złożyły się na nią zarówno dochód z balu: wstęp, tombola i kawiarenka, jak i przekazane nam przez Polską Misję Katolicką datki ze wszystkich Mszy Św. w Kościele Polskim oraz darowizny od osób prywatnych, które choć nie mogły wziąć udziału w balu, postanowiły wesprzeć chore dzieci w Polsce.
Po raz kolejny Polacy w Luksemburgu pokazali, że mają naprawdę wielkie i wrażliwe serca! Dzięki tym pieniądzom, będziemy mogli pomóc wielu polskim dzieciom, których rodzice znaleźli się w trudnej sytuacji materialnej związanej z chorobą ich pociech.

WSZYSTKIM DARCZYŃCOM – DOROSŁYM I DZIECIOM – OGROMNIE DZIĘKUJEMY!

Inicjatywa polska została zauważona przez prasę luksemburską – o naszym balu pisały dwie najpopularniejsze gazety codzienne: La Voix i Luxembourger Wort..

Chociaż lista współorganizatorów balu jest dosyć długa, mamy nadzieję, że nie będą mieli nam za złe, jeżeli ich wszystkich tu wymienimy.
Ksiądz Henryk Kruszewski – Polska Misja Katolicka – wszyscy znamy tego wspaniałego Człowieka o gorącym i wrażliwym sercu. Księże Proboszczu, dziękujemy za wszystko!
Alina Villar-Vargas – Parents & Kids – niezastąpiona organizatorka imprez urodzinowych i wszelkich innych imprez dla dzieci. Gorąco polecamy!
Katarzyna Radziszewska – ProKids Przedszkole Villa Pan Tau w Mersch – Kasia już po raz drugi wspaniale animowała zabawy dla dzieci.
Marcin Wierzbicki i Szymon Bielecki – Polska.lu – trudno byłoby znależć lepszego DJ-a i bardziej zapalonego fotografa, któremu nawet awaria sprzętu nie przeszkodziła w zrobieniu świetnych zdjęć. Nie mówiąc już o wsparciu finansowym i świetnej relacji z balu na portalu Polska.lu
Marcin Raczkowiak – Grill Palast – doskonała kawa i przepyszne ciasta ucieszyły wielu smakoszy – po zakończeniu balu wszystkie foremki były puste!
Agnieszka Najder, Katarzyna Diedrich, Iwona Olszańska i Krystyna Tabak – Związek Polaków w Luksemburgu im. Fryderyka Chopina – zapewniły nam napoje i znakomite ciasta dla dzieci, a także pomoc w trakcie całej imprezy i dużo, dużo więcej!
Marta Beck-Domżalska i Grażyna Skiba – Stowarzyszenie Kulturalne Rej Club – uatrakcyjniły naszą tombolę, a także zarówno One, jak i ich dzielne córki: Karolinka i Ania, pomagały nam w trakcie całej imprezy.
Lidia Markiewicz i Małgorzata Kowalska – któż lepiej od naszych dwóch malarek mógłby nadzorować wspólne malowanie obrazów przez dzieci! Po raz kolejny wielki ukłon w kierunku Lidii i Małgosi.
Katarzyna Raczkiewicz – Przedszkole Polskie przy APEEPL – dzięki Kasi nasi najmłodsi i trochę starsi, atrakcyjnie spędzili czas w Świecie Malucha i przy stole z kolorowankami.
Iwona Pikora – lepszego koordynatora nie mogliśmy sobie wymarzyć! Dzięki Iwonie wiedzieliśmy natychmiast o wszystkich najmniejszych problemach, które się pojawiały i szybko mogliśmy im zaradzić.
Dariusz Przybysławski i Zbigniew Wolski – Stowarzyszenie Rodziców przy Szkole Polskiej w Luksemburgu (APEEPL asbl) – choć nie byli bezpośrednio współorganizatorami balu, to właśnie im zawdzięczaliśmy wspaniały wystrój sali balowej oraz mieliśmy nieoceniona pomoc podczas balu i po nim.
Monika Pachla, Maria Maciejewska, Malwina Stopyra i Lucyna Ulicka – dziewczyny, dziękujemy ogromnie za Waszą pomoc w trakcie całego balu!
Marek Woroszyło, Jan Kowalski i Dariusz Pawłowski – oj, działo się w „kawiarence”, działo! Rodzice, którzy zdążyli ją odwiedzić na pewno nie wyszli zawiedzeni!
Chociaż nie pamiętamy nazwisk wszystkich Panów, którzy bladym świtem w niedzielę przygotowali dla nas salę: wykładziny, stoły i krzesła, pragniemy na ręce pana Krzysztofa Turowskiego złożyć Wam wszystkim wielkie podziękowania.
Pragniemy również podziękować za przybycie na bal pani Konsul Ewie Sufin-Jacquemart oraz firmie Atelier d’Architecture Dariusz Pawlowski Sàrl za otrzymane wsparcie finansowe.
Żegnając się zapraszamy już dziś wszystkich uczestników za rok!
Małgorzata Pawłowska i Elżbieta Woroszyło