Zbiórka ubrań i zabawek dla dzieci z wadami serca w Polsce

Na przełomie kwietnia i maja 2009 roku odbyła się w Luksemburgu czwarta już zbiórka ubrań i zabawek dla dzieci z wadami serca i ich rodzeństwa w Polsce. Tym razem została ona zorganizowana przez Lux Cordis asbl oraz ALAEC asbl – luksemburskie stowarzyszenie pomocy dzieciom z wadami serca.

Dany z Sarą i Laurą oraz Kasia – w trakcie pakowania

Zosia, Ela i Alicja oraz Gosia dźwigająca kolejną spakowaną paczkę

Naszą pomocą zostało objętych 128 dzieci (paczki wysyłaliśmy zarówno do chorych dzieci, jak i do ich rodzeństwa. Dodatkowo wysłaliśmy paczki z zabawkami do przedstawicieli Fundacji Serce Dziecka im. Diny Radziwiłłowej, z przeznaczeniem na organizowane przez Fundację imprezy oraz dla 7 oddziałów szpitalnych. Nadmiar ubrań (niektórych rozmiarów mięliśmy za dużo, ale niestety niektórych zbyt mało) przekazaliśmy dla podopiecznych Katolickiego Ośrodka Opiekuńczo-Adopcyjnego w Opolu.

Paczki są już gotowe do wysyłki – Dany, Basia i Gosia z Julką i Markiem oraz Monique z Chrisem

W sumie wysłaliśmy do Polski 173 paczki ważące 2,3 tony (czyli o 500 kg więcej niż w poprzednim roku) i tylko dzięki wsparciu ze strony firmy Drogowiec PL, która to przewiozła paczki do Polski za darmo, udało nam się zmieścić w budżecie przedsięwzięcia. Całkowity koszt wysyłki paczek z Polski oraz zakupu kartonów i słodyczy dla dzieci, został pokryty przez stowarzyszenie ALAEC asbl (koszt ten wyniósł 1831.94 euro).

Dzień wyjazdu paczek do Polski – mieliśmy wątpliwości, czy wszystkie się zmieszczą. Udało się!

W Polsce GLS zażądał niestety przepakowania dużych paczek – szczególnie rowerów. Pakowanie nie było łatwe.

Na taśmociągu GLS w Polsce.

Stowarzyszeniu ALAEC, firmie Drogowiec PL oraz 71 rodzinom, które przekazały ubrania i zabawki dla dzieci – gorąco dziękujemy!

Dziękujemy także mamom dzieci z wadami serca: Basi, Dany, Monique i Carole, a także przyjaciołom : Eli, Gosi, Ali, Lidce, Kasi, Grażynie, Armelle, Alinie oraz dzieciom: Sarze, Laurze, Marcie i Zosi, za wielogodzinną pomoc w pakowaniu paczek.