Warsztaty plastyczne dla dzieci w Hostert

 

W niedzielę 5 lipca odbyły się otwarte warsztaty plastyczne dla dzieci, zorganizowane przez Kannerkonscht Atelier we współpracy z naszym stowarzyszeniem.

W ciągu całego dnia dzieci mogły próbować swoich sił w trzech różnych atelier: monotypii, malarskim i orgiami, prowadzonych przez trzy polskie artystki: Lidię Markiewicz (Kannerkonscht Atelier), Małgorzatę Kowalską oraz Alinę Villar-Vargas (Parents & Kids).

Niestety głównym „wrogiem” warsztatów okazała się niedzielna, słoneczna pogoda, która zniechęciła wielu rodziców do przywiezienia swoich pociech.

A szkoda! Większość dzieci, które wzięły udział w warsztatach, z żalem opuszczało salę – rekordzista malował przez 5 godzin :-).

Impreza miała charakter charytatywny. Całkowity dochód wynoszący 499,50 euro, został przekazany dla chorych dzieci w Polsce, podopiecznych stowarzyszenia Lux Cordis asbl.

Dziękując, składamy głęboki ukłon w kierunku Lidii, Małgosi i Aliny. Po raz kolejny zaangażowały się w przedsięwzięcie, które sprawiając radość jednym dzieciom, pomogło innym w potrzebie.

Pragniemy także gorąco podziękować wszystkim przybyłym dzieciom. Wasze prace były naprawdę przepiękne.