Towarzyski Turniej Tenisa Ziemnego

 

Wspaniały turniej tenisa ziemnego między Polonią z Luksemburga i z Monachium, dużo emocji…, ale też ogrom dobrych myśli wysłanych do chorych dzieci.

Już po raz drugi polscy tenisiści skupieni przy Klubie Tenisowym w Bettembourgu, wsparli chore dzieci w Polsce (relacja z rozgrywek w 2008 roku).

Również i tym razem głównym organizatorem turnieju był Adam Stoltmann – wielokrotny mistrz Polski, Belgii, Włoch i Luxemburga w tenisie ziemnym.

Wraz z grupą polskich tenisistów-amatorów oraz wolontariuszy, przygotował dwudniowy turniej, w którym zmierzyło się ze sobą kilkunastu zawodników.
Turniej został oficjalnie otwarty przez JE Ambasador RP Barbarę Labudę.
Chwilę później rozpoczęły się zmagania zawodników.
Luksemburska ekipa wałczyła dzielnie zdobywając brawa od licznie przybyłych obserwatorów. Niestety tenisiści z Monachium z takimi asami na czele, jak Łukasz Piotrowski i Patryk Konopka, nie dali długo cieszyć się zwycięstwem tenisistom z Luksemburga. W rozrywkach generalnych ekipa z Niemiec zdobyła zdecydowane zwycięstwo.

Przez cały czas turnieju trwała zbiórka pieniędzy na rzecz chorych dzieci, podopiecznych naszego Stowarzyszenia. Jesteśmy pewni, że przekazana nam kwota, w wysokości 350,- euro, pozwoli pomóc potrzebującym i wywołać uśmiech na twarzy niejednego dziecka i jego rodziców.

Adamowi Stoltmanowi, a także wszystkim współorganizatorom turnieju, zawodnikom i obserwatorom – dziękujemy za nieocenione wsparcie i serca otwarte na potrzeby innych!

Zdjęcia – Radosław Gajda