Akcja “Zostań Mikołajem” 2010

 

W listopadzie 2010 zorganizowaliśmy po raz kolejny akcję « Zostań Mikołajem ».

Podobnie jak w poprzednim roku, naszą akcję wsparła Polonia, Polska Misja Katolicka oraz mieszkańcy Wielkiego Księstwa Luksemburga – w szczególności dzieci i rodzice ze Szkoły Podstawowej w Remerschen oraz z przedszkoli „Tiramisù” w Bereldange i w Walferdange.
Otrzymaliśmy wiele cennych darów – zabawek, gier, słodyczy oraz pieniędzy, które umożliwiły nam zakup brakujących upominków i pokrycie kosztu wysyłki paczek w Polsce.
Świąteczne prezenty z Luksemburga otrzymało 277 dzieci, wśród nich 73 podopiecznych domowego hospicjum dla dzieci Fundacji Alma Spei.
Przekazaliśmy również dary do Szpitala w Toruniu, Domu Samotnej Matki Caritas w Ciechocinku oraz Samorządowego Przedszkola w Gorzycach, które dotknęła powódź.

Maskotki dla dzieci badanych w Dziale Diagnostyki Kardiologicznej
Wojewódzkiego Szpitala Dziecięcego w Toruniu

Do każdej z paczek dołączane były życzenia świąteczne od naszego stowarzyszenia oraz przepiękne kartki wykonane własnoręcznie przez dzieci na konkurs „Kartka prosto z serca”.

Wspólnie sprawiliśmy wiele radości chorym dzieciom i ich rodzeństwu.

W imieniu obdarowanych dzieci, ich rodzin i swoim własnym, po raz kolejny dziękujemy gorąco wszystkim „ Małym i Dużym Mikołajom”. Niech 2011 rok przyniesie Wam wiele radości i sukcesów!

Nasze podziękowania kierujemy również do wolontariuszy, którzy godzinami i dniami pomagali nam w pakowaniu paczek, dowożeniu darów, organizacji zbiorek lokalnych oraz firmie Drogowiec-PL z Kielc za bezpłatny transport paczek z Luksemburga do Polski.

Bez Waszego wsparcia przeprowadzenie tego typu akcji byłoby niemożliwe. Dziękujemy Wam z całego serca!