Charytatywny bal karnawałowy dla dzieci

Nasz trzeci już bal na rzecz dzieci z wadami serca w Polsce, przeszedł do historii. Jednak emocje z nim związane, będą nam towarzyszyć zapewne jeszcze przez dłuższy czas.

Wspólne zdjęcie dla prasy

Dzięki uprzejmości Gminy Niederanven otrzymaliśmy większą salę i liczyliśmy, że w tym roku nie odmówimy udziału żadnemu dziecku. Jednak zainteresowanie balem było tak duże, że na tydzień przed, dla wielu dzieci zabrakło niestety miejsc.

Odebraliśmy wiele słów gratulacji i podziękowań. Za świetną organizację, animacje, pokaz magii, tombolę, ciasta, bar, muzykę, …

Cieszymy się, że udało nam się sprawić radość uczestnikom, i to nie tylko tym najmłodszym.

Pragniemy podziękować ponad 60 osobom, które pomogły nam zrealizować bal dla dzieci, jakiego w Luksemburgu chyba jeszcze nie mieliśmy – udział wzięło ponad 150 dzieci z rodzinami!

Podziękowania zaczniemy oczywiście od najważniejszych – perpetuum mobile stowarzyszenia Lux Cordis, czyli Polskiej Misji Katolickiej w Luksemburgu. Księże Henryku, Księże Romanie, pani Wiesiu – Z CAŁEGO SERCA DZIĘKUJEMY! Darowizny pieniężne, fanty na tombolę, ciasta, wsparcie duchowe i wiele, wiele więcej! Jesteście z nami cały czas i dodajecie sił, gdy zaczyna nam ich brakować!

W oczekiwaniu na występ magika.

Podziękowania dla Tomka i Tammy – czyli naszego magika i jego partnerki oraz dla Polskiej Ambasady w Luksemburgu, reprezentowanej przez panią Konsul Ewę Sufin-Jacqumart, która sponsorowała to niezwykłe przedstawienie.

TOM – czarodziej!

Dziękujemy wszystkim wspaniałym i bezinteresownym osobom, które pomagały nam w przygotowaniu sali przed balem, w trakcie balu oraz w sprzątaniu.

Animatorki – Kasia, Ewa i Alina oraz pomagające im 16 osób ! – byliście nadzwyczajni. Wpatrzone w Was dzieci tańczyły i bawiły się świetnie.

Tańce i zabawy

Tombola – tłumy!!!! Wyprzedaliśmy praktycznie całą tombolę dla rodziców (200 losów) i dla dzieci (396 losów). Z całego serca dziękujemy sprzedającym, wydającym fanty i KUPUJĄCYM!!!!!

Stoisko tomboli

Kącik do rysowania – miejsce wytchnienia dla zmęczonych dzieci super prowadzone przez Anię, Kasię, Irenę, Agnieszkę, Sabinę, Beatę i Olę.

Kącik rysowania

Perfekcyjny makijaż wykonany przez Małgosię i Alinę

Bar dla dzieci – słodkości i napoje do woli dla naszych balowiczów plus przyjazna dzieciom obsługa :-).

Bar dla dorosłych – oj, panowie i… niektóre panie :-). Działo się działo :-)))) Byliście świetni!

Czterej Muszkieterowie w barze dla dorosłych

Kącik rodziców

Przy okazji obu słodkich barów nie można nie wspomnieć o przepysznych ciastach ofiarowanych nam przez kilkanaście osób. Swoje niezwykłe, słodkie wyroby dostarczył nam też w darze Marcin Raczkowiak z Grillpalast. Serniczki, makowce, przekładańce, musy, babeczki, rogaliki… Takiego wyboru ciast nie ma nawet luksemburski Oberweis. Mniam, mniam!!! Ci, którzy mieli okazję spróbować, na pewno potwierdzą te słowa.

Kącik malucha

Iwona – nasz koordynator – bez Ciebie Iwonko pogubilibyśmy się wszyscy. Dziękujemy!

Nasza koordynatorka – Iwona Pikora

Marcin – wielki ukłon za muzykę!

Edyta i Szymon – setki zdjęć! I to jakich!

A na koniec???? Oczywiście, tradycyjnie już, pełne słodyczy Piniatas zrobione przez Alinę Villar-Vargas

Dzieci cierpliwie czekały na swoją kolej i uderzały w piniatę ze wszystkich sił

“Zamach” Kościelny i Państwowy 🙂

Pragniemy podkreślić, że w organizację balu włączyli się przedstawiciele wszystkich organizacji polonijnych w Luksemburgu. Dziękujemy! I polecamy się na przyszłość :-).

No i na koniec efekt finansowy naszych starań, czyli podsumowanie „kasy”, która zebraliśmy na pomoc dla chorych dzieci:
– Dochód z balu : 4,884,03 € !
w tym – tace w Kościele Polskim : ponad 1.000,- €
– darowizna od Ambasady Polskiej w Luksemburgu : 400,- €

Pani Konsul Ewa Sufin-Jacquemart, Małgorzata Pawłowska i Ksiądz Proboszcz Henryk Kruszewski omi

Wszystkim, którzy przyczynili się do sukcesu naszego balu – współorganizatorom, wolontariuszom oraz dużym i małym uczestnikom – DZIĘKUJEMY W IMIENIU LUX CORDIS asbl ORAZ CHORYCH DZIECI W POLSCE!