Dzieci – dzieciom! Artyści – dzieciom!

Niecodzienna wystawa w Galerii „Op der Kap” w Capellen

Od 1 do 4 lipca 2011 mieliśmy okazję podziwiać różnorodne prace dzieci i artystów biorących udział w Atelier malarskich prowadzonych przez wspierającą nas od lat artystkę Lidię Markiewicz.

W sobotę odbył się uroczysty wernisaż uświetniony przez młoda skrzypaczkę polskiego pochodzenia Anię Skibę. Wśród przybyłych nie zabrakło artystek wystawiających swoje prace: Essmay O’Higgins, Lou Gales, Beatrice Printz, Marie-José Bisenius oraz oczywiście Lidii Markiewicz. Przybyły też dzieci, które przekazały swoje prace na szczytny cel – pomocy chorym dzieciom w Polsce.
W niedzielne popołudnie odbyło się Atelier dla dzieci, w trakcie którego młodzi artyści mieli okazję stworzyć kolejne piękne prace.

Cztery dni wystawy zaowocowały sprzedażą kilkunastu obrazów i prac dzieci. Połowa z uzyskanych pieniędzy, czyli 1.765,-€ została przelana przez Lidię Markiewicz na konto Lux Cordis asbl.
Z całego serca dziękujemy za ten dar serca, dzięki któremu będziemy mogli wesprzeć finansowo kolejne chore dzieci czekające na pomoc.
Gorąco dziękujemy!