24 Stonnen Run Wiltz

 

W przepięknej stolicy Ardenów – Wiltz, mieście leżącym niedaleko jeziora zaporowego Obersauer, odbył się organizowany po raz pierwszy 24-godzinny bieg przez miasto. Bieg rozpoczął się 20 czerwca 2014 o godzinie 20.00. Startowało 700 uczestników. Podczas imprezy, 10-osobowa ekipa Lux Cordis wzięła udział w „12H OPEN TEAM” – biegu rozpoczynającym się 21 czerwca o ósmej rano i kończącym o dwudziestej na dziedzińcu zamku w Wiltz.

Pełna entuzjazmu ekipa Lux Cordis, wraz z towarzyszącymi jej trzema dzielnymi psami: Rocketem, Tinką i Bullem, przebiegła łącznie 47 rund po 2,05 km, czyli 96,35 km w ciągu dwunastu godzin.

Dziękujemy goraco wszystkim wolontariuszom, dzięki zaangażowaniu których mogliśmy wziąć udział w w imprezie. Nasze podziękowania kierujemy również do sponsorów i darczyńców, dzięki którym kwota w wysokości ponad 700,-€ zasiliła konto Lux Cordis asbl. Uzyskane wsparcie finansowe pozwoli nam na dalsze realizowanie projektów mających na celu poprawę losu ciężko chorych i niepełnosprawnych dzieci w Polsce.

Jeszcze raz wielkie brawa dla drużyny i wielkie podziękowania dla sponsorów i darczynców!