Mikołaj – podsumowanie akcji

Gorąco dziękujemy wszystkim luksemburskim Mikołajom za wsparcie dla naszej akcji. Do końca grudnia otrzymaliśmy łącznie 3.810,-€ darowizn finansowych oraz bardzo dużo słodyczy. Nasze starania wsparły też po raz kolejny firmy Ferrero Rocher Luxemburg (250 paczek pełnych łakoci) oraz Cactus S.A.

Podziękowania kierujemy także do Polskiej Misji Katolickiej, która rokrocznie patronuje naszej akcji oraz wolontariuszy z Luksemburga i z Polski, którzy pomogli nam w organizacji akcji i pakowaniu upominków.

Nasi wierni pomocnicy Mikołaja – Ania i Pawełek – wykonali rysunki dla każdego szpitala i pomagali w pakowaniu upominków

Paczki ze słodkościami i upominki mikołajkowe sprawiły wiele radości 771 chorym i potrzebujących dzieciom w Polsce! Wśród nich znaleźli się podopieczni Lux Cordis oraz ich rodzeństwo, którym wymarzone prezenty zakupili rodzice za przekazane przez nas pieniądze oraz:

  • niemowlęta i małe dzieci znajdujące się pod opieką Stowarzyszenia Pielęgniarsko-Opiekuńczego „Z Ufnością w Trzecie Tysiąclecie” w Poczesnej koło Częstochowy,
  • dzieci z Placówki Oświatowo-Wychowawczej i Specjalnego Ośrodka dla Dzieci Niepełnosprawnych „Nasz Dom” w Ostrowcu Świętokrzyskim,
  • dzieci ze Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego dla Dzieci Słabo Widzących i Niewidzących w Dąbrowie Górniczej,
  • dzieci ze Świetlicy Socjoterapeutycznej w Łobżenicy,
  • dzieci z wadami serca ze szpitali i poradni lekarskich w Krakowie, Olsztynie, Poznaniu, Gdańsku, Wrocławiu, Łodzi, Rzeszowie, Toruniu, Rabce, Suchej Beskidzkiej, Zabrzu i Kielcach,
  • chore dzieci ze szkoły przy Szpitalu Powiatowym w Oławie.

Upominki dla dzieci w szpitalach – czerwone woreczki dla dzieci młodszych (do 10 lat), czarne dla dzieci starszych

Poniżej niektóre z podziękowań:

“Z głębi serca dziękujemy za pomoc, którą Piotruś od Państwa otrzymał.”
Olga P. z Piotrusiem

“Jako najstarsza z rodzeństwa pragnę w imieniu wszystkich serdecznie podziękować za Mikołajki. Jak co roku sprawia nam wielką radość, że możemy kupić sobie to, co pragniemy, gdyż często rodziców nie stać na zakup naszych zachcianek. Serdecznie pozdrawiamy wszystkich, którzy przyczyniają się do tego pięknego dzieła. A szczególnie Luksemburskich Mikołajów.”
Agnieszka z rodzeństwem i rodzicami

“Szanowni Państwo, dziękujemy za pieniążki na prezenty dla dzieci. Jesteśmy wdzięczni, bo mogliśmy im kupić to, o co poprosiły w liście do Mikołaja. Pragniemy również podziękować za całoroczną pomoc jaką od Państwa otrzymaliśmy. Dla nas, rodziców chorego, dziecka jest to niezwykle ważne.”
Małgorzata K.

“Dziękuję bardzo za prezent Mikołajkowy, który sprawił mi ogromna niespodziankę.”
Cezary G.

“To już po raz trzeci otrzymaliśmy od Państwa słodycze i upominki dla naszej szóstki dzieci. Z całego serca dziękujemy za pamięć!”
Katarzyna i Łukasz Z.

“Z całego serca dziękujemy za prezent. Patryk był przeszczęśliwy, gdy otrzymał zabawkę. To niesamowity podarunek.”
Joanna T.

“Mali pacjenci z oddziału pediatrii Szpitala Powiatowego w Oławie bardzo, bardzo, bardzo serdecznie dziękują za paczki Mikołajkowe 🙂 Radości było co niemiara, a Święty Mikołaj miał dużo pracy.
Po raz kolejny Państwa Fundacja pamiętała o naszych małych pacjentach, a ja po raz kolejny spieszę z podziękowaniem za pamięć. Słodycze i książeczki, które otrzymaliśmy, to dla nas ogromne wsparcie, ale przede wszystkim ogromna radość dla dzieci, które Mikołajki czy Święta Bożego Narodzenia spędzają na oddziale.”
Renata W.M.