Przyjaciele Lux Cordis – dzieciom

Czas przed Świętami Bożego Narodzenia to okres wzmożonych zakupów, planowania spotkań z bliskimi i wyjazdów. To także okres refleksji i zwrócenia większej uwagi na potrzeby osób znajdujących się w trudnej sytuacji życiowej. By pomóc jak największej grupie z nich, organizowane są w okresie przedświątecznym liczne kiermasze charytatywne.

Jeden z nich miał miejsce 1 grudnia w budynku Komisji Europejskiej JMO. Po raz kolejny Przyjaciele Lux Cordis z DGT zorganizowali stoisko na rzecz chorych dzieci w Polsce. Przekazane bezpłatnie przepyszne ciasteczka i pierniczki, ręcznie wykonane ozdoby choinkowe, kartki świąteczne, obraz i filmy DVD zachęciły wielu kupujących.

Kontynuacja kiermaszu miała miejsce podczas przedstawień teatralnych w Centre Barblé w Strassen zorganizowanych przez Stowarzyszenie Polska.lu w dniu 5 grudnia. Na stoisku Lux Cordis zostały ponownie wystawione na sprzedaż słodkości, kartki i ozdoby świąteczne oraz DVD, częściowo pochodzące z kiermasz w JMO.

Dzięki obu imprezom na konto Lux Cordis wpłynęło 1.247,16€ (677,-€ z kiermaszu 1 grudnia i 570,16€ z kiermaszu 5 grudnia).

W imieniu dzieci oraz członków Lux Cordis, dziękujemy gorąco wszystkim którzy przyczynili się do sukcesu obu kiermaszów:

  • Inicjatorkom i głównym organizatorkom stoiska w JMO: Agnieszce G., Ewie M. i Marioli M.
  • Justynie B., Karolinie G., Jowicie G., Joasi J., Joannie J., Annie L., Annie K., Renacie M. Justynie N., Karolinie Ś. i Annie S. za ofiarowane do sprzedaży rzeczy oraz pomoc w przygotowaniu stoisk
  • Stowarzyszeniu Polska.lu za zaproszenie i umożliwienie prowadzenia kiermaszu podczas imprez teatralnych
  • oraz

  • wszystkim osobom, które odwiedziły nasze stoiska.

Dzięki Waszemu wsparciu będziemy mogli nadal skutecznie pomagać ciężko chorym dzieciom, przyczyniając się do poprawy ich zdrowia.

DZIĘKUJEMY! ❤️ ❤️ ❤️