Dina Radziwiłłowa

29 kwietnia 2016 roku mija 10 lat od Śmierci Diny Radziwiłłowej, założycielki i przewodniczącej pierwszej ogólnopolskiej organizacji na rzecz dzieci z wadami serca.

Zawsze uśmiechnięta, pełna życzliwości, empatii i dobrego słowa dla każdego, na zawsze pozostanie w pamięci wielu rodziców i lekarzy.
Swoją siłą i wiarą w możliwość poprawy sytuacji dzieci z wadami serca w Polsce motywowała wszystkich do współpracy i działania. Konkretna pomoc dla rodziców i dzieci, imprezy w szpitalach, strona internetowa oraz liczne artykuły prasowe, audycje telewizyjne i radiowe nagłaśniające problematykę wad serca, a także pierwsza w języku polskim książka “Dziecko z wadą serca – poradnik dla rodziców” – w krótkim czasie, wraz ze skupionymi wokół niej rodzicami i lekarzami, osiągnęła tak wiele!

Dina potrafiła zjednoczyć wiele osób, które do dziś kontynuują to, co Ona zaczęła. Pozostawiła po sobie “pozytywną energię” i wiarę, że dla dobra chorych dzieci razem możemy przenosić góry.

Działalność Diny przyczyniła się do uratowania wielu dzieci z wadami serca oraz pozwoliła uwierzyć ich rodzicom, że wada serca nie musi oznaczać “końca świata”. To może być początek nowego, nie zawsze łatwego, ale mimo wszystko szczęśliwego życia.

Dawny Fundusz na rzecz dzieci z wadami serca został przekształcony po śmierci Diny w Fundację Serce Dziecka im. Diny Radziwiłłowej.