AVATAR AV1 oczy, uszy i głos chorych dzieci

Zmieńmy jakość życia chorych dzieci!

To, jak dzieci przyjmą swoją chorobę i jak będą sobie z nią radzić, jak będą funkcjonować w klasie czy grupie, w dużej mierze zależy od nas dorosłych, od rodziców, nauczycieli, psychologów, pedagogów oraz lekarzy.

Z powodu długotrwałej choroby wiele dzieci nie może uczęszczać do szkoły, przebywa w izolacji – w szpitalu lub domu. Ciężko chore dziecko jest niemal całkowicie odcięte od bliskich, nie może uczestniczyć w codziennym życiu swojej rodziny, nie ma kontaktu z kolegami i koleżankami. To wszystko powoduje, że spada jego samoocena, traci dawną pewność siebie, staje się zalęknione, przygnębione, bez motywacji, obawia się powrotu do szkoły i braku akceptacji. Prowadzi to nie tylko do zaburzeń w funkcjonowaniu dziecka, ale także do bardzo poważnych chorób psychicznych, takich jak depresja czy urojenia. I co najgorsze – osłabia układ odpornościowy młodego pacjenta, co negatywnie wpływa na walkę z chorobą, z którą dziecko się zmaga.

 AVATAR AV1 – łącznik dziecka ze światem

Mając to wszystko na uwadze w Norwegii narodził się pomysł stworzenia robota, który miałby stać się oczami, uszami i głosem dziecka niemogącego fizycznie uczęszczać do szkoły czy spotykać się z bliskimi.

Z Avatara AV1 korzystają już chore dzieci w 12 krajach europejskich. Pragniemy, aby polskie dzieci także miały taką szansę i dlatego przyłączamy się do akcji prowadzonej przez Fundację „Mam serce”. Pomóż nam zmniejszyć samotność i poczucie lęku chorych dzieci w Polsce. Pomóż nam wnieść w ich życie radość i nadzieję oraz przyspieszyć powrót do zdrowia!

Nasz cel to zakup 1 Avatara AV1 ze środków zebranych w Luksemburgu. Koszt urządzenia to około 5.000,-€.

Dziękujemy za każdą wpłatę z dopiskiem Avatar ❤️ ❤️ ❤️