Zostań Mikołajem

Już po raz 13 sanie Świętego Mikołaja z Luksemburga pomkną do chorych i opuszczonych dzieci w Polsce.

Czy tegoroczna grupa Mikołajów będzie tak liczna, jak w poprzednich latach? Zależy tylko od nas! Nie możemy zawieść!

Pomóżcie w ten bożonarodzeniowy czas rozpalić światełko radości i nadziei w Betlejem!

Droga do tego Betlejem nie jest bardzo daleka. To Zakład Leczniczo-Opiekuńczy w Jastrzębiu Zdroju, ośrodek dla najmłodszych, ciężko doświadczonych przez los dzieci – nie poruszających się samodzielnie, z głębokim niedorozwojem intelektualnym i fizycznym.

Do Betlejem przybywają wyłącznie dzieci leżące, karmione PEG-em, sondą lub butelką, korzystające z pampersów, a niektóre regularnie cewnikowane. Większość z nich została porzucona i ma bardzo nikłe szanse na adopcje. Obecnie jest ich 44ka; najmłodsza dziewczynka, ma 3 miesiące, a dwójka najstarszej młodzieży – po 23 lata. Chorób na które cierpią jest niekończąca się lista… Nie skarżą się jednak na swój los, czasem popłakują w ciszy.

W Betlejem nie słychać radosnych rozmów, sporów, wesołych wyliczanek, czy przyjacielskich dyskusji. Tu dzieci nie zadają uporczywych pytań, nie ganiają się po korytarzach, nie bawią w berka… Dzieci z Betlejem nie mówią bowiem i nie chodzą. Choroby odebrały im wszystko co najlepsze: ich najbliższych, ciepło rodzinnego domu, beztroskę, życie szkolne, przyjaciół.
Ile pracy wymaga opieka nad jednym, małym, zdrowym dzieckiem? A ile trudu opieka nad 44ką ciężko chorych …  Podopiecznymi w Betlejem zajmują się dzielnie siostry ze Zgromadzenia Córek Bożej Miłości. Ofiarowują dzieciakom nie tylko miłość
i poświęcenie ale profesjonalną pomoc, leczenie i rehabilitację. Ich misją  jest wspieranie ciężko chorych dzieci i młodzieży w odzyskaniu możliwie jak największego zakresu sprawności i niezależności oraz poprawa jakości ich życia. Do tego potrzebują jednak środków, sprzętów i niekończących się pokładów cierpliwości. Cud nie zdarzy się tutaj sam, musimy sami dokonać cudu!
W ramach naszej mikołakowej akcji, organizowanej ponownie wraz z Fundacją „Mam Serce”, chcemy podarować dzieciom z Betlejem najbardziej potrzebne sprzęty medyczne: kardiomonitory, ssaki medyczne, koncentratory tlenu, pulsoksymetry, termometry bezdotykowe, oraz oczywiście upominki świąteczne, które uradują ich malutkie serduszka.
Pomóż nam pomóc dzieciom z Betlejem! Zostań Mikołajem!